26 maja 2017r. klasy medyczne GLA wzięły udział w Medycznym Dniu Nauki.

Pokazy, warsztaty, wykłady i prezentacje. Do tego to co najważniejsze – tłumy młodzieży z całego Pomorza. 10 odsłona Medycznego Dnia Nauki przeszła do historii.

W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostały wykłady dotyczące ciekawych zagadnień medycznych oraz prezentacje badań naukowych prowadzonych na wszystkich wydziałach i kierunkach Uczelni. Pokazom laboratoryjnym towarzyszyły m.in. nauka samobadania piersi, nauka szycia chirurgicznego, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy czy zwiedzanie akademickiej Zwierzętarni.

Oprócz odpowiedzi na trudne, medyczne pytania było można zobaczyć łańcuchy DNA, a także dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa grożą nam ze strony organizmów niewidocznych gołym okiem. Była szansa poznać świat bakterii, obalić mity dotyczące cukrzycy, dowiedzieć się jak korzystać z popularnych suplementów diety i jaką moc dają nam szczepienia. Nie zabrakło również nowinek ze świata biotechnologii, farmacji oraz chemii medycznej. Miłośnicy horrorów poznali całą prawdę o wampirach i wilkołakach, studenci dietetyki przygotowali smaczne i zdrowe przekąski, a na najmłodszych uczestników czekały konkursy z nagrodami.

źródło  www.gumed.edu.pl

Katarzyna Kozłów (31.05.2017)