Z przyjemnością informujemy,że aż 15 uczniów Gdańskiego Liceum Autonomicznego zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Wygraj indeks" organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Wszyscy uczniowie wymienieni poniżej zostali zaproszeni są na zawody finałowe, które odbędą się  w dniu 9 marca (sobota) o godz. 11.30 w Audytorium Maximum PG. Będziemy trzymać kciuki!

1. Kamil Kubiak
2. Anna Redmerska
3. Igor Szymanowski
4. Bartosz Jemioł  
5. Juliusz Banecki
6. Jakub Batkiewicz
7. Paulina Brzęcka  
8.  Maksymilian Tkaczyk
9.  Marcelina Jagiełka
10. Mikołaj Górlikowski
11. Jean Rauber
12. Wiktor Grzywacz
13.Lena Zubik
14. Alan Bejnarowicz
15. Julia Osęka

https://ftims.pg.edu.pl/wygraj-indeks/strona-glowna

Monika Biblis (20.02.2019)

Z lekkim wyprzedzeniem ponieważ już 8 lutego 2019r. świętowaliśmy w GLA Dzień Zakochanych. Z inicjatywy Rady Uczniów działała tradycyjna poczta walentynkowa a życzenia indywidualne i grupowe można było umieszczać na tablicy-sercu. Odbyło się także losowanie znanych par i poszukiwania drugiej połówki:-)
Wszystkim już zakochanym i tym, którzy jeszcze czekają na wielką miłość wszystkiego dobrego!

[galeria]

Monika Biblis (13.02.2019)

Tuż przed feriami grupa uczniów klas drugich miała okazję przekonać się, jak to jest przygotowywać potrawy pod okiem profesjonalnego szefa kuchni. 7 lutego2019r.  odwiedziła nas pani Ewa Szyc-Juchnowicz z restauracji Malika, uczestniczka wielu programów kulinarnych, z których największą popularność przyniósł jej Top Chef. Restauracja Malika specjalizuje się w kuchni północnej Afryki i taką też potrawę wspólnie przygotowali nasi uczniowie. Pani Ewa zarażała entuzjazmem i mamy nadzieję, że przybliżyła smaki Maliki. Z dumą informujemy,że pani Ewa Szyc-Juchnowicz jest absolwentką GLA.

[galeria]

Dorota Gąsiorowska, Katarzyna Kozłów (11.02.2019)